Szerdán három demonstrációt is tartottak Miskolcon, az Avasi lakótelepen. A Jobbik menetet szervezett „Magyar Élet Menete” címen, a Demokratikus Koalíció békés demonstrációt tartott, a miskolci cigány nemzetiségi önkormányzat pedig a Hazáért, a demokráciáért! elnevezéssel indított menetet.

avas_jobbik.jpgA jobbikos demonstráció jól példázza a párt szétesését, a kb. 400 gárdistán és néhány jobbikos szervezeten kívűl alig vettek részt az emberek a tüntetésen!
Egyes híradások szerint a résztvevők száma 400-500-ra (négy-ötszázra) volt tehető, míg a saját jobbikos médiaájuk szerint, mintegy 1000-ember vett részt a hetek óta  "csapból is folyó" demontsráción. 

Különösen azért feltűnő ez az alacsony létszám, mert  a Jobbik nagy és erőteljes médiakampánya " és a "hatalmi" média minden napos kampánya és reklámja ellenére láthatóan alig vettek részt a "nemzetiek" a Jobbik tüntetésén, ráadásul a jobbikosok a facebook közösségi portálon is szervezték az embereket és több mint  40-autóbuszt is küldtek vidékre a szimpatizánsokért (állításuk szerint 1-millió) ill. a képzelt 13-ezres tagságukért!